VID skaidro: kā pareizi reģistrēt tiešsaistes tirdzniecību

attachment file

VID skaidro: kā pareizi reģistrēt tiešsaistes tirdzniecību

Līdz ar valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem ir palielinājusies gan iedzīvotāju, gan uzņēmēju interese par attālināto tirdzniecību. Lai palīdzētu nekļūdīties tiešsaistes darbības reģistrēšanā, Valsts ieņēmumu dienests (VID) izveidojis infografiku par to, kad tiešsaistes tirdzniecība jāreģistrē kā struktūrvienība un kā to izdarīt pareizi.

Jebkurš jauns interneta veikals, lapa lielākā tirdzniecības platformā vai mobilā lietotne, ar kuras starpniecību plānots rezervēt un pārdot preces vai sniegt pakalpojumus, ir jāreģistrē VID kā struktūrvienība[1]. Arī tad, ja uzņēmums izlēmis papildināt savu līdzšinējo darbību un izveidot interneta tirdzniecības vietni (interneta veikalu), tam 10 dienu laikā no šī lēmuma pieņemšanas ir jāreģistrē struktūrvienība. Tieši tāpat jārīkojas arī pašnodarbinātajiem – saimnieciskās darbības veicējiem.

Struktūrvienību var ērti un vienkārši reģistrēt VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

Kā struktūrvienības nosaukums ir jānorāda tīmekļa vietnes adrese (piemēram, www.domens.lv), kā struktūrvienības veids jāizvēlas “tīmekļa vietne”. Ja uzņēmējdarbības veikšanai tiek izmantota eksistējoša interneta platforma (piemēram, www.ebay.com, www.etsy.com, u. tml.),  reģistrējot jānorāda gan platformas, gan sava profila nosaukums (piemēram, www.etsy.com/shop/nosaukums). Struktūrvienību iespējams reģistrēt EDS sadaļā "Reģistri". Plašāka informācija un video pamācība, kā reģistrēt struktūrvienību, pieejama  VID  tīmekļvietnes  sadaļā  “Struktūrvienības reģistrācija”.

Šie nosacījumi neattiecas uz gadījumiem, kad interneta vietne ir tikai informatīva, t. i., tajā nav iespējams izvēlēties un pasūtīt preces vai pakalpojumus un veikt par tiem samaksu, kā arī vietnes īpašnieks negūst ienākumus no baneru (reklāmkarogu) vai cita veida materiālu publiskošanas. Tāpat struktūrvienība nav jāreģistrē tiem iedzīvotājiem, kuri izvieto sludinājumu portālā savus sludinājumus.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām iedzīvotājus zvanīt uz VID konsultatīvo tālruni 67120000 vai arī uzdot savu jautājumu rakstiski EDS sadaļā “Sarakste ar VID”. Atgādinām, ka, zvanot uz VID konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas EDS un nosauc tur redzamo kodu.

 


[1] Struktūrvienība ir teritoriāli nošķirta saimnieciska vienība, kuras atrašanās vietā tiek veikta saimnieciskā darbība Latvijas Republikā vai ārpus tās. Par struktūrvienību uzskata arī tīmekļa vietni vai mobilo lietotni, kurā ir izvietotas preču vai pakalpojumu tirdzniecības un pasūtījumu pieņemšanas vai komplektēšanas sistēmas, pasūtījumu sistēma vai norēķinu sistēma.


iconiconUz aktualitātēm
Kopīgot: